Dlaczego Ethereum jest walutą, która na zawsze zmieni finanse

‍Świat finansów szybko się zmienia. Nowe technologie ułatwiają firmom pozyskiwanie kapitału i łączenie się bezpośrednio z inwestorami. Zamiast pośredników, takich jak kapitaliści wysokiego ryzyka, firmy mogą teraz emitować tokeny cyfrowe, które dają potencjalnym inwestorom prawo do zakupu ich produktu lub usługi po ustalonej cenie, zwykle dostępnej tylko za pośrednictwem tokena. Te nowomodne tokeny są znane jako kryptowaluty lub waluty wirtualne. Najbardziej znaną z nich jest prawdopodobnie Bitcoin, ale istnieje wiele innych, takich jak Ethereum, Litecoin, Ripple i tak dalej. Jeszcze niedawno widzieliśmy gwałtowny wzrost nowych "początkowych ofert monet", lub ICO, jak są powszechnie znane. Początkowa oferta monet (ICO) to rodzaj mechanizmu pozyskiwania funduszy, który stał się popularny wśród startupów blockchain . Ten artykuł wyjaśnia, dlaczego Ethereum jest walutą, która na zawsze zmieni finanse.

Ethereum: Podstawy

Ethereum to zdecentralizowana platforma, która uruchamia inteligentne kontrakty: aplikacje, które działają dokładnie tak, jak zostały zaprogramowane, bez możliwości oszustwa lub cenzury. W systemie Ethereum, blockchain jest głównym komputerem, który hostuje i uruchamia każdą zdecentralizowaną aplikację. Blockchain ma swój własny specjalny język programowania do uruchamiania tych aplikacji, co oznacza, że można go zaprogramować, aby zrobił wszystko. Ponieważ Ethereum jest zdecentralizowany i rozproszony, może uruchamiać aplikacje na całym świecie. Każdy może budować, publikować i uruchamiać zdecentralizowane aplikacje na szczycie sieci Ethereum. Nie ma firmy Ethereum ani żadnej osoby, która mogłaby zdecydować o zamknięciu lub cenzurowaniu aplikacji w sieci. W rzeczywistości nikt nie ma władzy, aby zamknąć sieć lub zmienić zasady, zgodnie z którymi działa.

Dlaczego Ethereum może zmienić finanse na zawsze

Internet zmienił świat w latach 90. ubiegłego wieku. Dziś doświadczamy podobnych zmian w wyniku pojawienia się technologii blockchain i kryptowalut. Główną zaletą kryptowalut jest wzmocnienie pozycji jednostek. Te zdecentralizowane waluty nie są emitowane przez banki lub rządy, ale przez ludzi na całym świecie za pomocą komputera podłączonego do Internetu. W ten sposób każdy ma prawo do emisji własnej waluty. Ponadto technologia blockchain pozwala na tworzenie zdecentralizowanych aplikacji, które nie wymagają strony trzeciej. Przewiduje się, że w następnej dekadzie technologia blockchain zmieni nie tylko sposób, w jaki przekazujemy pieniądze, ale także sposób prowadzenia działalności gospodarczej.

Jak Ethereum zmieni finanse

Oczekuje się, że sektor finansowy będzie pierwszą branżą, która odczuje skutki technologii blockchain. Przyjrzyjmy się kilku przykładom. Zaufanie - Jeśli chodzi o usługi finansowe, czynnik zaufania jest najważniejszy, ale jest to również część, którą najtrudniej osiągnąć. Dzięki technologii blockchain i inteligentnym kontraktom możliwe jest uczynienie transakcji w 100% godną zaufania. Będzie to miało duży wpływ na usługi finansowe, gdzie brak zaufania prowadzi do wysokich kosztów. Płynność - Dla każdego instrumentu finansowego jest czas, kiedy jest on bardziej wartościowy niż inne. Jest czas, kiedy jest bardziej płynny od innych. W tradycyjnym systemie finansowym trudno jest zwiększyć płynność instrumentu finansowego. Dzięki technologii blockchain możliwe będzie zwiększenie płynności instrumentu finansowego w zależności od jego rodzaju.