Spotkanie między Miedz Legnica i Znicz Pruszków dnia 2024-04-28 13:00 - końcowy wynik 1-2

W spotkaniu 30. kolejki I ligi, które odbyło się 28 kwietnia 2024 roku na Stadionie im. Orła Białego, drużyna Miedzi Legnica przegrała z Zniczem Pruszków 1-2. Mecz ten pozostał bezbramkowy do przerwy, lecz emocje nie brakowało w drugiej połowie.

M. Mansfeld 90' 1-2 K. Drzazga

Mecz rozpoczął się dynamicznie, obie drużyny walczyły o kontrolę nad piłką od pierwszego gwizdka sędziego. Miedz Legnica starała się narzucić swój styl gry, jednak to Znicz Pruszków otworzył wynik spotkania. W 48. minucie S. Nagamatsu strzelił pierwszego gola meczu po asyście P. Moskwika, dając prowadzenie gościom.

Znicz Pruszków kontynuował swoją skuteczną grę ofensywną i w 54. minucie ponownie pokazał klasę. Tym razem to P. Moskwik wpisał się na listę strzelców, podnosząc prowadzenie dla swojego zespołu na 0-2.

Miedz Legnica nie poddała się i w końcówce meczu zdołała zmniejszyć straty. W 90. minucie M. Mansfeld zdobył bramkę dla gospodarzy po asyście K. Drzazgi, dając nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Niestety, na więcej zabrakło już czasu.

Spotkanie było bardzo wyrównane, obie drużyny prezentowały wysoki poziom piłki nożnej. Mimo starań Miedzi Legnica, to Znicz Pruszków wyszedł zwycięsko z tego starcia, zdobywając cenne trzy punkty na wyjeździe.

W trakcie meczu padły żółte kartki. M. Mansfeld oraz N. Mijuskovic otrzymali kartki dla drużyny gospodarzy, natomiast Y. Tkachuk ukarany został w zespole gości. Czerwone kartki nie zostały wywieszone.

Następne spotkania zaplanowane dla Miedzi Legnica to starcia z Resovią Rzeszów, Podbeskidziem oraz Zagłębiem Sosnowiec. Natomiast Znicz Pruszków zmierzy się z Chrobrym Głogów, Motorem Lublin oraz Wisłą Płock.