Miedz Legnica vs Wisla Plock, wynik meczu 4-0

W meczu 12. kolejki I Ligi, Miedź Legnica podejmowała Wisłę Płock na swoim stadionie im. Orła Białego. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, którzy pewnie pokonali rywali rezultatem 4-0. Już na przerwę Miedź prowadziła 2-0, utrzymując kontrolę nad grą przez całe spotkanie. Sędzią tego meczu był P. Raczkowski.

Mecz pomiędzy Miedz Legnica a Wisłą Płock zakończony zwycięstwem gospodarzy

W sobotni wieczór na Stadionie im. Orła Białego odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Miedz Legnica a Wisłą Płock w ramach 12. kolejki I Ligi. Atmosfera na stadionie była gęsta od początku do końca, a kibice obu drużyn licznie zgromadzeni na trybunach sprawili, że było głośno i emocjonująco.

Miejscowi gracze dominują na boisku

Od samego początku spotkania Miedz Legnica okazała się drużyną, która przejęła inicjatywę. Gospodarze prezentowali świetną grę ofensywną, próbując zaatakować bramkę rywali. Już w 15. minucie to Nemanja Mijušković wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik meczu na korzyść Miedzi. Bramka ta z pewnością dodała pewności siebie gospodarzom, którzy kontynuowali atakującą grę, czego efektem było trafienie Mansfelda w 31. minucie, podwyższając tym samym prowadzenie drużyny do 2-0. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 2-0 dla Miedzi Legnica.

Miedz kontynuuje dominację w drugiej połowie

Po przerwie Miedz Legnica nie zwalniała tempa i kontynuowała swoje ofensywne manewry na boisku. W 51. minucie Nemanja Mijušković zdobył swojego drugiego gola w meczu, czyniąc wynik 3-0 dla gospodarzy. Wisła Płock próbowała odwrócić losy spotkania i stworzyć sobie szansę na odrobienie strat, jednak nie była w stanie pokonać dobrze ustawionej defensywy Miedzi. Ostatecznie to gospodarze potwierdzili swoją przewagę w 88. minucie, gdy Bartosz Guzdek zdobył czwartą bramkę dla drużyny, ustalając tym samym wynik meczu na 4-0.

Emocje i kartki na boisku

Mecz obfitował również w liczne sytuacje kartkowe. Sędzia Paweł Raczkowski ukarał zawodników obu drużyn żółtymi kartkami. W drużynie gospodarzy kartkę otrzymał Igor Salvador w 79. minucie. Z kolei w drużynie Wisły Płock żółte kartki odebrało trzech zawodników: Jure Gric już w 15. minucie, Mladen Spremo w 53. minucie oraz Karol Janus w 79. minucie.

Podsumowanie i następne mecze

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Miedzi Legnica, która pokazała doskonałą grę i skuteczność przed bramką rywala. Dla gospodarzy było to bardzo ważne zwycięstwo, które pozwala im utrzymać wysoką pozycję w tabeli. Natomiast Wisła Płock musi się teraz zastanowić nad błędami i popracować nad swoją formą przed kolejnymi meczami. Następne mecze dla Miedzi Legnica to starcia z Zniczem Pruszków, Resovią Rzeszów oraz Podbeskidziem. Z kolei Wisła Płock zmierzy się z Chrobrym Głogów, Motorem Lublin oraz Odrą Opole. Obydwie drużyny będą miały szansę udowodnić swoją wartość i powalczyć o kolejne punkty w rozgrywkach I Ligi.