Miedz Legnica - Zaglebie Sosnowiec, wynik spotkania: 2-0

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Miedz Legnica i Zaglebie Sosnowiec przyniósł zwycięstwo gospodarzom z wynikiem 2-0. Mecz odbył się na Stadionie im. Orła Białego w ramach 16. kolejki I ligi. Miedz Legnica objęła prowadzenie 1-0 na przerwie, a ostateczny wynik ustalony został na 2-0. Drużyna gospodarzy okazała się lepsza w starciu, zdobywając cenne trzy punkty.

Mecz pomiędzy drużynami: Miedz Legnica (Gospodarz) przeciwko Zaglebie Sosnowiec (Goście)

W niedzielnym starciu I Ligi Miedź Legnica podejmowała Zaglebie Sosnowiec na Stadionie im. Orła Białego. Mecz odbył się w ramach 16. kolejki ligowej o godzinie 17:00.

Sprawozdanie z meczu

Zawodnicy Miedzi Legnica ruszyli do ataku od pierwszego gwizdka sędziego. Już w 8. minucie meczu, K. Drygas strzelił bramkę, z asystą M. Kostki, dając prowadzenie gospodarzom. Zaglebie Sosnowiec starało się odpowiedzieć, ale defensywa Miedzi była niezwykle skuteczna. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 dla Miedzi Legnica.

Druga połowa nie przyniosła zmiany w podejściu obu drużyn. W 68. minucie K. Drygas ponownie trafił do siatki, tym razem z asystą D. Michalika, podwyższając prowadzenie Miedzi Legnica na 2-0. Zaglebie Sosnowiec próbowało odrobić straty, jednak brakowało im skuteczności w ostatniej fazie gry.

Mecz zakończył się zwycięstwem Miedzi Legnica 2-0 nad Zaglebie Sosnowiec. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny przez całe 90 minut. Miedź Legnica zasłużenie zdobyła trzy punkty, prezentując skuteczną grę zarówno w obronie, jak i ataku.

W trakcie meczu sędzia pokazał żółte kartki R. Hoogenhoutowi z Miedzi Legnica oraz J. Camarze z Zaglebie Sosnowiec. Czerwone kartki nie zostały przyznane żadnej ze stron.

Następne spotkania czekają oba zespoły. Miedź Legnica zmierzy się z Lechia Gdansk, GKS Katowice i Niecieczą, natomiast Zaglebie Sosnowiec zmierzy się z Motor Lublin, Wisłą Płock oraz Chrobrym Głogów.